גרבי לחץ לספורט

יוצאים לרוץ? אל תשכחו את הגרביים! משמירה על טמפרטורת גוף מבוקרת ועד מניעת לחות, בצקות ונפיחויות, הנה כל הדרכים בהן גרבי ריצה מקצועיות יעזרו לכם לכבוש את השיא הבא  

אם יש דבר אחד המחבר בין כל מי שעוסק בריצה, בין אם הוא מתחיל, חובב או מקצועי, זהו האדרנלין והריגוש שמגיעים בעקבות שבירה של שיא אישי וכיבוש יעד נוסף. מלבד משתנים קבועים כמו רמת הסיבולת של הרץ, אופן האימונים ומבנה גופו, הישגי הריצה מושפעים גם מתנאים חיצוניים כמו מזג האוויר וסביבת האימון, אך לא רק מהם! אלא גם מציוד ספורט מותאם, המסייע בשיפור ביצועים.

גרבי ריצה מקצועיות: המרכיב הסודי שמאחורי כל רץ מצליח

מהו הדבר ההופך את הריצה לספורט חוצה מגזרים, מגדרים וגילאים? אם תשאלו אותנו זו כנראה הידיעה שתמיד אפשר להשתפר ושהיעד הבא נמצא מעבר לפינה. הרצון הבלתי פוסק להשתפר הופך כל אימון ריצה לחוויה וכל שיפור תוצאה, מינימלי ככל שיהיה, לצעד קטן בדרך לניצחון אישי. בניגוד לענפי ספורט אחרים, כאן, לכל אחד מגיע צ’אנס וגם אם התחלתם בצורה מקרטעת, תוכלו לחוש בשיפור ניכר בתוך זמן לא ארוך. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שריצה אינה דורשת מכם יכולות פיזיות וירטואוזיות כמו בענפי ספורט אחרים, המחייבים אתכם לקפוץ, לקלוע, לכדרר, להבקיע או מה לא. כאן, זה רק אתם והריצה, ואם תתמידו תוכלו ליהנות מפירות ההצלחה. אך מה עוד אפשר לעשות חוץ מלהקפיד על שגרת אימונים, בכדי ליהנות מריצה מהירה והתאוששות טובה יותר? התשובה נמצאת בגרביים שלכם. 

השיא הבא שלכם עובר דרך הגרביים

רצים רבים משקיעים בבגדי ריצה מעוצבים מבדים מנדפי זיעה, מקפידים לבחור נעלי ספורט איכותיות ויקרות, אך דווקא בגרבי ריצה מקצועיות אינם משקיעים מחשבה נוספת. אז אולי נדמה לכם שמדובר בפרט זניח, אך ההפך הוא הנכון. גרבי ריצה מקצועיות יאפשרו לכם ליהנות מביצועים טובים יותר והתאוששות מהירה יותר לאחר אימון. בנוסף לכל אלה, הבחירה בגרבי ריצה נכונות תמנע התפתחות של בצקות, נפיחויות בכפות הרגליים ודלקות באזור. 

הדרך הנכונה לריצה: גרבי קומפרשן של CEP 

בשנים האחרונות ביגוד הקומפרשן (בגדי לחץ) חצו את הקווים, ומבגדים המספקים פתרון רפואי עבור סובלים מבעיות ורידים ולחץ דם, הם הפכו לחביבי הספורטאים. אחת הסיבות לכך היא בזכות התרומה שלהם לחילוף חומרים מהיר יותר בשרירים, המזרזת את תהליך התאוששות הגוף לאחר פעילות. גרבי הקומפרשן של חברת CEP מיוצרים בטכנולוגיית אריגה מיוחדת אשר מטרתה לייצר ללחץ מתון על כפות הרגליים. לחץ זה מספק התנגדות גדולה יותר אשר יוצרת השפעה חיובית על ההחזר הוורידי. על ידי כך משתפר החזר הדם לכיוון הלב כך שמתאפשרת תחלופה מחודשת של CO2 אשר נפלט דרך הריאות, והדם “נטען” בחמצן שזורם לשרירים דרך העורקים. פעולה זו תורמת לאימון אפקטיבי ולהתאוששות מהירה יותר. הם קלי משקל במיוחד, וזאת הודות לסיבי הפחמן המשולבים בתוכם, אשר מספקים להם אלסטיות וקלילות. הגרביים הללו מעוצבים במיוחד עבור ספורטאים ומשלבים טכנולוגיות מתקדמות: 

טכנולוגיית FERAN ICP מונעת התפתחות של לחות ושומרות על כפות רגליים יבשות במהלך האימון, בזכות השימוש במפוליאמיד היידרופילי, חומר חדשני המאפשר לספוג את הזיעה ולספח אותה החוצה. 

טכנולוגיית Hei Q טכנולוגיה ייחודית לקירור הגוף. 

כיום נחשבים גרבי הלחץ הללו לפריט חובה בשגרת האימונים של ספורטאים רבים. הם מיועדים במיוחד לסוגי ספורט המצריכים סיבולת גבוהה כמו ריצה. הנה כל הדרכים בהן תורם השימוש בהן לאימון הריצה שלכם: 

  • מונעים תשישות בתום האימון
  • משפרים את זרימת לחץ הדם
  • מונעים מהדם להצטבר באזור הרגליים וכך מסייעים בהפחתת נפיחויות ובצקות
  • מזרזים את תהליך ההחלמה של פציעות ספורט 
  • מונעים היווצרות חשמל סטטי
  • תומכים בגידים, בשרירים ובמפרקים וכך מסייעים בהפחתת הכאב
  • מפחיתים מעוצמת הזעזועים הנגרמים בזמן הריצה
  • מונעים היווצרות של יבלות, שלפוחיות ושפשפות
  • השימוש בגרבי הלחץ מפחית באופן משמעותי מהעומס המופעל על כפות הרגליים והמפרקים, וכך מאפשר לשפר ביצועים באופן ניכר

צריכים הוכחות נוספות? הקשיבו למחקרים

לשימוש בגרבי לחץ על ידי רצים יש ביסוס מדעי והוא הוכח מחקרית כגורם המסייע בהתאוששות לאחר אימון. המחקר בדק את השפעתם של בגדי הלחץ על רצי מרתון מקצועיים, במהלך ריצת חצי מרתון במטרה לבדוק האם הם תורמים לשיפור ביצועים. תוצאות המחקר הצביעו על התאוששות מהירה יותר של כלי הדם והשרירים ואף לקיצור בכ15% מזמן הריצה. 

אז בפעם הבאה שאתם יוצאים לרוץ, אל תשכחו להתאבזר בגרביים הנכונות.