בניגוד למה שאולי ניתן לחשוב, גרבי הריצה משפיעים באופן ישיר על הביצועים שלכם, יעילות האימון ואפילו רמת התאוששות ממנו. בכתבה הבאה תגלו כמה תורמים גרביים נכונים לריצה שלכם (ספויילר: הרבה) ומה חשוב לבדוק מראש לפני הרכישה

רוצים לשפר ביצועים, לכבוש פסגות חדשות ושיאים אישיים? מעוניינים להפוך את הריצה מתחביב לדרך חיים? הקפידו על הפרטים הקטנים, הם יעשו את כל ההבדל. ביגוד ספורט מקצועי, שעון ריצה, נעלי ספורט איכותיות וגרבי ספורט מקצועיים, לכל אלה יש השפעה מכרעת על טיב האימון שלכם. רצים רבים משקיעים בביגוד יקר ובאביזרים משלימים אך דווקא לגרביים הם אינם מקדישים מחשבה נוספת. בניגוד למה שניתן לחשוב, גרבי ריצה הן לא מוצר לוקסוס לרצים מקצועיים בלבד, אלא הם פריט חובה לכל רץ, לא משנה באיזו רמה, בזכות התרומה שלהם למניעת פציעות. ענף הריצה עלול לזמן פציעות רבות אשר לחלקן עלולה להיות השפעה גם בטווח הרחוק – מנפילות והחלקות, בצקות ונפיחויות המובילות לדלקות ועוד. גרבי ריצה מקצועיים יאפשרו לכם לשמור על שגרת אימונים תקינה ללא פציעות מיותרות.

למה לא להסתפק בגרביים רגילות? 

ראשית, גרבי ספורט רגילים, אותם ניתן לרכוש בכל חנות לציוד ספורט, אינם גרבי ריצה מקצועיים. למעשה, לגרביים אלו אין כל ערך מוסף או תרומה בשיפור האימון ויתרה מכך, הן עלולות אפילו להשפיע לרעה על הריצה שלכם, בגלל בד סינתטי שאינו איכותי, אשר גורם לחיכוך לא נעים עם העור, מוביל להצטברות זיעה ולחות בכף הרגל, הופעה של שלפוחיות ויבלות ועוד. גרבי ריצה מקצועיים לעומתם, יעזרו לכם להימנע מפציעות, למנוע התפתחות לחות והופעה של בצקות ונפיחויות. 

מה כדאי לבדוק כשמתחדשים בגרבי ריצה?

מותגי ספורט מקצועיים משקיעים רבות בפיתוח גרביים המתאימים לרצים, במטרה לשפר את איכות הריצה, והמגוון בחוץ רחב. הנה כמה נקודות שתוכלו לבדוק בכדי לוודא שהגרביים שבחרתם מומלצים לריצה: 

  • בדקו שהבד ממנו עשויים הגרביים מונע היווצרות חשמל סטטי. 
  • בדקו את יכולת נידוף הזיעה של הבד, היא זו שתאפשר לכם לשמור על כפות רגליים יבשות לאורך זמן 
  • בדקו את טיב הבד, האם הוא נושם, שימו לב לאיכות התפרים, הפרטים האלה ימנעו הופעה של שפשופים ושלפוחיות. 

 גרבי הקומפרשן של CEP: הגרביים שיעזרו לכם לשבור שיאים 

בגדי הקומפרשן (ביגוד לחץ) נועדו במקור לספק מענה לסובלים מבעיות ורידים שונות, אך בשנים האחרונות הם אומצו בחום על ידי קהילת הספורט והפכו לפריט חובה בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים בעולם כולו. מה הסיבה לכך? יש הרבה! הם תורמים לחילוף חומרים מהיר יותר בשרירים כך מזרזים את תהליך התאוששות הגוף ומונעים תשישות בתום האימון. בנוסף, השימוש בגרבי הלחץ מאפשר להתמודד בהצלחה עם אחד מהאתגרים הידועים ביותר שמזמנת הריצה- הזעזועים הנגרמים בזמן המפגש עם הקרקע. גרבי הלחץ מפחיתים מעוצמת הזעזועים הנגרמים בזמן הריצה וכך מסייעים במניעת פציעות. 

גרבי האולטראלייט של חברת CEP מעוצבים במיוחד עבור ספורטאים והם משלבים טכנולוגיות מתקדמות הלקוחות מעולם הרפואה. טכנולוגיות ייחודיות אלו מסייעות בקירור הגוף, מונעות התפתחות של לחות ומאפשרות לשמור על כפות רגליים יבשות במהלך האימון, בזכות השימוש במפוליאמיד היידרופילי, חומר חדשני המאפשר לספוג את הזיעה ולספח אותה החוצה. הגרביים מיוצרים מבד נושם ואוורירי, בשילוב סיבי פחמן, המאפשר אלסטיות וחופש תנועה מלא. משקלם הקל של הגרביים מספק להם קלילות והעיצוב האנטומי שלהן הופך אותן לכמעט ולא מורגשים, כך שהם מתפקדים כשכבת עור שניה, מבלי לייצר הפרעות וחיכוכים בזמן האימון, אשר עלולים לגרום להיווצרות של יבלות, שלפוחיות ושפשפות. יתרון בולט במיוחד לגרביים האלו הוא התרומה שלהם בשיפור זרימת הדם: הודות לטכניקה האריגה המיוחדת המשולבת בגרביים, הם מפעילים לחץ מתון על כפות הרגליים וכך משפרים את זרימת הדם, יוצרים השפעה חיובית על ההחזר הורידי ותורמים לאימון אפקטיבי ולהתאוששות מהירה יותר. השימוש בגרבי הלחץ בזמן הריצה מונע מהדם להצטבר באזור הרגליים וכך מסייעים בהפחתת נפיחויות ובצקות. גרבי האולטראלייט של CEP מאפשרים לשפר ביצועים באופן ניכר. הם תומכים בגידים, בשרירים ובמפרקים וכך מסייעים בהפחתת הכאב לאחר האימון. בנוסף, הם מפחיתים באופן משמעותי מהעומס המופעל על כפות הרגליים והמפרקים. תהליך הפיתוח של הגרביים הייחודיים האלה נעשה בשיתוף ספורטאים מובילים, מומחי רפואת ספורט ופיזיותרפיסטים כך שהם משלבים פתרונות מעולם הרפואה, תוך התאמה לצורכי המתאמנים. הגרביים מיוצרים על ידי חברת MEDI  הגרמנית אשר פיתחה את טכנולוגיית האריגה הייחודית המשולבת בגרביים. החברה מובילה את תחום החבישות וגרבי הלחץ בעולם כולו.