לרוץ עם גרבי קומפרשן

ריצה יכולה לעשות פלאים בכל הקשור לבריאותנו הנפשית, הגופנית ולהרגשה הכללית שלנו. בין אם אתם נחשבים לרצים מתחילים או מתקדמים, ישנן כמה טעויות נפוצות שרצוי להימנע מהן על מנת שתוכלו להמשיך ולרוץ חופשיים מכאבים ומפציעות.

שימוש בנעליים ישנות

במידה והן צברו כבר כ-800 ק”מ ומעלה, מומלץ להחליף את נעלי הריצה שלכם. שימוש בנעליים ישנות ובלויות יכול להוביל לכאבים בברכיים ובכפות הרגליים עקב חוסר בתמיכה מספקת.

רוצים לבחון עד כמה הנעליים ישנות?
נסו את “מבחן הסיבוב” – אחזו בשתי קצוות הנעל בעזרת שתי הידיים ונסו לסובב את הנעל בשני כיוונים מנוגדים (ממש כמו שסוחטים מגבת). ניתן גם לנסות ולכופף את הנעל – אזור האצבעות אמור להיות יחסית קל לכיפוף אך על אמצע הנעל ואזור העקב להיות קשיחים (הסוליה אינה ניתנת לכיפוף).
במידה וניתן “לסובב” את הנעל או לכופף אותה בקלות, כנראה שהגיע הזמן לרכוש נעליים חדשות.

הימנעות מימי מנוחה

מוטיבציה גבוהה זה אומנם דבר נהדר, אך חוסר במנוחה יכול להוביל גם למצב מסוכן.
אם לא תאפשרו לגופכם את הזמן שהוא זקוק לו על מנת להתאושש, השרירים שלכם רק ייחלשו בעקבות התשישות. וודאו שהינכם לוקחים ימי מנוחה בכמות מספקת – רק כך תוכלו באמת להגשים את היעדים שלכם.

התייבשות

שתיית מים הינה חשובה ביותר בזמן ריצה, שכן גופנו מאבד נוזלים ומלחים רבים בעקבות המאמץ וההזעה. במידה ולא תספקו לגופכם תחליף ראוי, הוא לא יוכל לספק לכם את אותם הביצועים בשנית. חוסר בשתיית מים יכול להוביל לבעיות רבות שאינן קשורות בהכרח לפעילות ספורטיבית ולריצה ולכן וודאו שאתם שותים מספיק לפני, בזמן ולאחר הריצה.

להתאמן עם בגדי קומפרשן CEP

שחרור ומתיחות

מאוד קל להגיד שאינכם זקוקים לשחרור (ריצה קלה מאוד או הליכה מהירה בסוף אימון הריצה) ולמתיחות לאחר ריצה, אך דילוג על שלב זה מהווה טעות גדולה. מטרת השחרור הינה להוריד את קצב דפיקות הלב שלכם ולהחזיר את הגוף מ”מצב המאמץ” למצבו התקין באופן הדרגתי.
מלבד זאת, מטרת השחרור והמתיחות הינה גם לשחרר את השרירים המתוחים והמכווצים ולשחרר את חומצות החלב שהצטברו בהם. במידה ותדלגו על כך, גופכם לא ידע כיצד להתאושש ומצב זה יגרום לכאבי שרירים ולשרירים תפוסים.
במידה ואתם מבצעים שחרור ומתיחות אך עדיין סובלים משרירים תפוסים, נסו להאריך את משך השחרור.

גרבי הלחץ של CEP עוזרים לתקן את הרגלי הריצה שלכם

מגוון מוצרי הלחץ מבית חברת CEP הינם בדיוק מה שאתם צריכים על מנת להגשים את מטרות האימון והריצה שלכם. גרבי הלחץ של CEP (זמינים גם לגברים וגם לנשים) עוזרים לכם לייצב את השרירים, לשפר את זרימת הדם ולהפחית את משך הזמן הדרוש להתאוששות השרירים.