אם אתם עוסקים בספורט ודאי נתקלתם במושג קומפרשן ויש סיכוי סביר שכבר אימצתם את הטכנולוגיה הזו כחלק משגרת האימונים שלכם. אז מה הם בגדי קומפרשן וכיצד הם יסייעו לשפר את ביצועיכם וליהנות מאימון אפקטיבי יותר? הנה כל הפרטים שחשוב לדעת.

ביגוד קומפרשן הוא ביגוד לחץ רפואי אשר נמצא יעיל עבור מתאמנים, ומספק מענה לספורטאים בדרגות שונות – מחובבים ועד מקצועיים. עד לא מזמן, בגדי לחץ או בגדי הקומפרשן שימשו בעיקר אנשים הסובלים ממחלות בכלי הדם, בעיות בזרימת הדם ובעיות ורידים שונות. בשנים האחרונות חל מהפך של ממש, כאשר אתלטים רבים בעולם כולו אימצו את בגדי הלחץ כחלק אינטגרלי מאימון הספורט שלהם. כיום, רצים רבים (מחובבים ועד רצי מרתונים) ומשתתפי טריאתלון מחשיבים את בגדי הקומפרשן למוצר חובה והם משתמשים בהם באופן קבוע במטרה לשפר ביצועים, להפחית פציעות וליהנות מהתאוששות מהירה יותר לאחר אימון.

מחקר אשר בוצע לאחרונה ופורסם בכתב העת Sports Medicine קבע כי בגדי קומפרשן משפרים את סיבולת הרצים ומפחיתים את רמת הכאבים, הנזק והסיכון לפציעות. המחקר בחן את השפעתם של בגדי הלחץ על רצים, בדגש על ביצועים והאצת השיקום לאחר מאמץ. במחקר נבחנו רצי מרתון אשר לבשו בגדי קומפרשן: גרביים קצרות וארוכות, מכנסי ריצה קצרים ומכנסי טייץ, בזמן הריצה. תוצאות המחקר הצביעו על שיפור ניכר ברמת תשישות הרגליים והראו כי באמצעות שימוש בבגדי לחץ, יכולים ספורטאים לשפר את ביצועי הסיבולת שלהם, עקב שיפור של משתנים ביו-מכניים, שיפור הפרופריוספציה וטמפרטורת השרירים וכך ליהנות מהחלמה מהירה יותר, ירידה ברמת הכאב וסיכון נמוך יותר להיווצרות דלקת בשריר לאחר פעילות.

ביגוד ספורט קומפרשן

בגדי הקומפרשן מבוססים על שלושת העקרונות הבאים: מניעת פציעות, שיפור ביצועים וזירוז החלמה.

אלו דרכי הפעולה והיתרונות שלהם:

התאוששות לאחר אימון

בגדי הקומפרשן תורמים להתאוששות מהירה יותר של כלי הדם והשרירים אחרי פעילות ספורטיבית. הלחץ אותו מפעילים הבגדים מאפשר סילוק של פסולת מטבולית כמו לקטט (חומצות חלב) מהדם והשרירים, וכך מסייע בחידוש מאגרי האנרגיה בגוף. פעולה זו מונעת תשישות לאחר האימון ומסייעת בהחלמה מהירה יותר של השריר.

שיפור זרימת הדם

בגדי הקומפרשן משפרים את זרימת הדם, כך שיותר חמצן וחומרים מזינים מגיעים אל השרירים. פעולה זו תורמת לשיפור ברמת הסיבולת והכוח. הבגדים עשויים בטכנולוגיית אריגה מיוחדת הגורמת ללחץ מתון על אותו אזור. לחץ זה יוצר התנגדות המשפיעה באופן חיובי על ההחזר הוורידי.

שיפור היציבה והקואורדינציה

טכנולוגיית הקומפרשן מפעילה מתח שרירים מוגבר בגוף, אשר מסייע בשיפור היציבה, ומאפשר קואורדינציה טובה יותר, ייצוב עצמי של המפרקים והשרירים, תמיכה בגידים והפחתה ברמת הכאב.

בלימת זעזועים

השימוש בביגוד קומפרשן מפחית את עוצמת הזעזועים במהלך הריצה. טכנולוגיית הקומפרשן פועלת על טונוס השריר וכך מסייעת בהקטנת פציעות.

איך עובדת טכנולוגיית קומפרשן?

טכנולוגיה ייחודית המבוססת על פתרונות רפואיים

בגדי מותג הקומפרשן CEP נולדו לאחר שנים של פיתוח והם מבוססים על טכנולוגיות רפואיות מתקדמות. המוצרים כוללים קו ביגוד לחץ מקצועי אשר פותח במיוחד עבור ספורטאים ומתאמנים. טכנולוגיית הקומפרשן של CEP מפעילה לחץ מתון על חלקי הגוף אשר נמצאים בפעולה וכך משפרת את זרימת הדם וזרימת החמצן לשרירים, במהלך האימון ולאחריו.

הבגדים מיוצרים על ידי חברת MEDI הגרמנית, אשר מובילה את תחום החבישות וגרבי הלחץ בעולם מזה 70 שנה. החברה ידועה בזכות טכנולוגיית האריגה הייחודית והמתקדמת של מוצריה, אשר מאפשרים ליהנות משימוש תדיר תוך שמירה על כושר תנועה מקסימלי, אלסטיות ואווריריות.

בגדי הלחץ של CEP מספקים מענה לרצים ולספורטאים בענפי ספורט שונים, בכל הרמות. המוצרים פותחו בשיתוף ספורטאים מובילים, מומחי רפואת ספורט ופיזיותרפיסטים. הם משלבים טכנולוגיה חכמה המאפשרת שמירה על טמפרטורה מבוקרת בכל מצב, כאשר הבד הייחודי פותח במטרה להתאים לתנאי אקלים משתנים, לנדף זיעה ולמנוע לחות.

העיצוב האנטומי המתקדם של בגדי הקומפרשן פותח במטרה להגן על הגוף במהלך האימון באופן מקסימלי. הוא משלב בתוכו רפידות סיליקון ונקודות גמישות היוצרות אחיזה טובה ומונעות החלקה. הביגוד משתלב עם הגוף באופן מושלם ומתפקד כשכבת עור שנייה. הוא מאפשר נוחות מקסימלית וטווח תנועה מירבי. הוא מפחית את עוצמת החיכוך וכך מסייע במניעת חבלות, שפשפות ויבלות.